09 EYLÜL 2011 CUMA GÜNÜ 7.KÜÇÜKKUYU KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’NİN 1. GÜNÜ

0
191


09 EYLÜL 2011 CUMA GÜNÜ 7.KÜÇÜKKUYU KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’NİN 1. GÜNÜ

Küçükkuyu Beledisi’nde ki Festival şenliği Aliağa Bando Takımı eşliğinde saat 17:30 ‘da kortej yürüyüşü ile başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda ki Atatürk heykeline çelenk konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Ardından Başkanımız Sayın Cengiz Balkan günün anlam ve önemi belirten Festival Konuşmasını gerçekleştirdi.
İstanbul Avcılar Belediyesi Modern Dans Topluluğu’nun dans gösterisiyle renklenen Festival açılışı, 18:30’da ki Karma Resim Sergisi ve Fotoğraf Sergisinin açılışı ile devam etti. Resim sergisinde Latife Akın, Adil Şahin, Asil Sabri Öztürk gibi değerli sanatçılar ve Fotoğraf sanatçısı Erden Kınayyiğit ‘in eserlerinin bulunduğu sergiyi gezen vatandaşlar ardından saat 19:00’da düzenlenen Yargıtay Cumhuriyet Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Yeni Anayasa Nasıl Olmalıdır” konulu panele katıldılar.
Festivalin akşamki programında Avcılar Belediyesi Modern Dans Topluluğu tekrar gösteri yaptı. Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Taner Çetin yönetiminde Türkiye’nin yedi bölgesine ait halk oyunlarını modernize bir şekilde izleyicilere bir saat boyunca sunan topluluk festivalin ilk gününe damgasını vurdu.
Ardından Saat 22:00 de beklenen sanatçı Mustafa Ceceli’nin sahneye çıkmasıyla adeta yer yerinden oynadı. Körfezin pek çok yerinden binlerce hayranının Küçükkuyu’da ki konserine akın ettiği Mustafa Ceceli, sevenlerine unutulmayacak bir gece yaşattı.
Başkanımız Sayın Cengiz Balkan Değerli Sanatçıya plaket, çiçek ve yöresel hediyeler takdim etti.