09 MART 2012 “3. ZEYTİN KURTULUŞ ŞENLİKLERİ…”

0
218


09 MART 2012 “3. ZEYTİN KURTULUŞ ŞENLİKLERİ…”

09 Mart 2012 “3. ZEYTİN KURTULUŞ ŞENLİKLERİ “, Küçükkuyu Belediyesi Kütüphanesinde saat 13:00’de bayanlarımızın Karma El Sanatları Sergi açılışı ile başladı. Sergi açılışını CHP Ankara Milletvekili Gülsün BİLGEHAN, CHP Çanakkale Milletvekili Ali SARIBAŞ, CHP Balıkesir Milletvekili Nedret AKOVA, Cumhuriyet Gazete Köşe Yazarı Leyla TAVŞANOĞLU ile Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN gerçekleştirdi.
Sergide emeği geçen tüm bayanlarımıza Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN çeşitli hediyeler takdim etti.

3. ZEYTİN KURTULUŞ ŞENLİKLERİ kapsamında, Küçükkuyu Belediyesi Zeytin Kültür Merkezi’nde saat 14:00’de “ZEYTİN, KADIN VE KAZDAĞLARI” paneli başladı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN günün anlam ve önemini belirten Panel Konuşmasını gerçekleştirdi.
Ardından katılımlarıyla bizleri onurlandıran değerli CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali SARIBAŞ ve M.Serdar SOYDAN vatandaşlarımıza kısa bir konuşma yaptılar.

Akabinde Kazdağları ve Madra Dağı Belediyeler Birliği Danışmanı Salih SÖNMEZIŞIK’ın sunum konuşması ile panele başlanıldı.

Moderatörlüğünü Marmara Gurubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan SUVER’in gerçekleştirdiği panele, CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün BİLGEHAN, CHP Balıkesir Milletvekili Nedret AKOVA, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Leyla TAVŞANOĞLU ve Doç.Dr. Çiğdem ARI katıldı.
ZEYTİN, KADIN VE KAZDAĞLARI paneline, CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet GÜMÜŞ, CHP İl Başkanı Hamza KARAGÖZ, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan ARSLAN, Güre Belediye Başkanı Kamil SAKA, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belde Başkanları, Resmi Kurumlar, Kamu Kurum Kuruluş ve dernek temsilcileri katılımcılar arasındaydı. ZEYTİN, KADIN VE KAZDAĞLARI PANELİ çoğunluğu bayan olan misafirlerimizin büyük beğenisini topladı.

Panel sonunda Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN; CHP Ankara Milletvekili Gülsün BİLGEHAN’a, CHP Çanakkale Milletvekili Ali SARIBAŞ; CHP Balıkesir Milletvekili Nedret AKOVA’ya, Pazarköy Belediye Başkanı Halil ÖZKAN; Marmara Gurubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan SUVER’e, Karapürçek Belediye Başkanı Mehmet İLBAN; Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Leyla TAVŞANOĞLU’a ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk MUTAN ise Doç.Dr. Çiğdem ARI’ya plaket, zeytin fidesi ve yöresel hediye takdiminde bulundular.

Panel sonunda 3. ZEYTİN KURTULUŞ ŞENLİKLERİ ‘nin adına yakışır bir şekilde misafirlerine yörenin zeytin mahsulünün bitiminde KURTULUŞ diye bilenen helva ve ekmek ikramında bulunuldu.