1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI

0
113


1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramı beldemiz Küçükkuyu’da sabah Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı.
Akşam saat 18.30 liman içi tören programında ilk öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Deniz Şehitleri Anısına 1 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ardından Belediye Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, Garnizon Komutanı VE SG-6 Komutanı tarafından denize çelenk bırakılarak programa başlanmış olundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN “Denizlerimizin Ülkelerin güvenliği ve refahı için vazgeçilmez bir öneme sahiptirler. Denizi ve denizlerini iyi kullanan ülkeler, diğer ülkelere göre daha başarılıdırlar. Bunun farkında olan Büyük Atatürk’ün öngörüsü ile çıkarılan Kabotaj Yasasının önemi, günümüzde yaşanan ekonomik ve siyasal gelişmelerle çok daha iyi anlaşılmaktadır.” Diyerek Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi gören Ülkemizin önemliliğine dikkat çekmiştir.
Konuşmanın akabinde, halkımızın yoğun ilgi gösterdiği yüzme yarışmaları, ördek yakalama, yağlı direk ve daha bir çok su sporları yarışmaları yapıldı. Yarışma sonunda her kategori de 1. 2. Ve 3. Olan yarışmacılara madalya verilerek ödüllendirildiler.