Beldemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98.yıl dönümü, gençlerin ve Küçükkuyu halkının katılımı ile büyük bir coşku içinde kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98.yıl dönümü kutlamaları kapsamında ilk öncelikle beldemiz okullarında gençlerimizin gösterilerine yer verildi. Çeşitli sportif ve kültürel etkinlikler, yarışmalar ile renkli bir bayram kutlamasına imza attılar. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle sportif ve kültürel yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri verilip okullarda kutlamalar son buldu.

Ardından halkımızın yoğun katılım gösterdiği Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleşti. Coşkunun, gururun, sahiplenmenin hakim olduğu törende Küçükkuyu ADD Üyeleri Temel BİLGİLİ ve Yusuf Kenan ARSLAN günün anlamına binaen konuşmalarını yaptı. Vatanına, Cumhuriyetine , bayrağına biz kez daha sahip çıkacağını gösteren Küçükkuyu halkı büyük coşkunun hakim olduğu çelenk sunma töreni, birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesi ile son buldu. Aynı kalabalık belediye hizmet binası önünde yer alan “El Emeği’m” stantlarının açılışını gerçekleştirdi. Küçükkuyulu bayanlarımızın emeklerinin sergilendiği stantlar halkımızın beğenisine sunularak ziyaretçilerinden tam puan aldı.

Stantların geziminden sonra, “Cumhuriyetin Kazanımları “ adlı panel gerçekleşti. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin ELMACI Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Ahmet MEHMETEFENDİOĞLU Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Cumhur BALKAN’ın gerçekleştirdiği panelde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in bize kazandırdıklarına değinerek, 19 Mayısların, 23 Nisanların, 29 Ekimlerin Türk halkı için önemini vurguladılar. Panel sonunda Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, Meclis Üyelerimiz Seher SÖZEN ve Soydan UĞURLU bu anlamlı panelde bizleri yalnız bırakmayan konuşmacılarımıza plaket takdiminde bulunarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri coşkulu bir şekilde son buldu.