19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI…

0
120

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle belediyemiz önünde 20:30 ‘da düzenlenen Fener Alayına ellerinde bayrak ve meşaleleri olan yaklaşık 3bin kişi katıldı. 10. Yıl Marşının hep bir ağızdan söylendiği bu anlamlı gece de belediye önünden başlayan Fener Alayı beldemiz sokaklarını inleterek liman içindeki festival alanında son buldu.
Yürüyüşün ardından anlamlı bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN ‘Büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti biz Ulu Önder Mustafa Kemal’den emanet aldık. Bugün ise bu emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak en başta gelen birinci ödevimiz, siz gençlerin ise ebedi görevi olmalıdır. Ülkemizin bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olan 19 MAYIS, Bu milletten almaya çalıştıkları bütün değer ve kazanımlara sahip çıktığımızın ispatı olsun.Geleceğin aydınlık yüzleri olacak gençlerimiz, laik ve adil bir ülkede yaşama hakkını bu bayramlarımızı koruyarak sahip çıkarak yine bizler gösterelim. Sevgili Gençler,93 yıl önce bugün, 19 Mayıs 1919’da temeli Mustafa Kemal tarafından atılan, “Milli Egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış sorunlarımızı çözmede ise, tek çarenin yalnızca millette olduğu açıkça ortaya konmuştur. Yine bugün, vazgeçilmez güç kaynağımız olan “Milli İrade”nin yaşatılması, için hepimize ve özellikle Atatürk’ün 19 Mayısı emanet ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Çünkü sizler, Atatürk devrimlerinin ve eserlerinin temel direğisiniz.Ve unutmayınız ki, Her 19 Mayısta Samsun’’dan yola çıkartılıp, elden ele, Ankara’ya ulaştırılan bayrağımız, rengini, siz Türk evlatlarının damarlarında ki asil kandan almaktadır.Sevgili Gençler Unutmayınız ki, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, halkımızın ve siz gençlerimizin bayramını bir kez daha yürekten kutluyorum.’diyerek tüm vatandaşların ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı kutladı.
Akabinde tek bir yürek olan tüm belde halkı, Atatürk’ün Gençliği Hitabesi büyük bir çoşku ile seslendirdi. halkımız daha sonra yapılan havai fişek gösterisiyle adete büyülendi.
Muhteşem havai fişek gösterisinin ardından sahneye Fernur Sözen İlköğretim okulu , fernur Sözen lisesi öğrencileri ve Kepez Belediyesi Halk Oyunları çeşitli halk oyunlarını sergilediler.gecenin devamında Çanakkale’nin sevilen gruplarından BATI YAKASI Sahne aldı. sahnede 1 saat kalarak gençleri coşturan grup kendi albüm şarkılarınıda seslendırdı. Eğlenceler DJ HAKAN’ın Performansı ile son buldu…..