2016 HAZİRAN AYI MECLİS KARARLARI İLANI

0
438

5393 Sayılı Belediye Kanununun 20.maddesi gereğince Küçükkuyu Belediye Meclisi 01.06.2016 Çarşamba Günü saat 14.00 de Liman içinde bulunan Kültür Merkezi Sunum Salonunda, gündem maddelerini görüşerek aşağıdaki Meclis Kararlarını almışlardır.
TÜM HALKIMIZA VE MECLİS ÜYELERİMİZE İLAN OLUNUR

KARAR NO: 2016 / 46
Küçükkuyu Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunun 20.maddesi gereği 01.06.2016 tarihinde Kültür Merkezi toplantı salonunda toplanıldı. Üye çoğunluğunun sağlanmasıyla toplantıya devam edildi. Mayıs ayına ait alınan kararlar 5393 Sayılı Belediye Kanunun 22 nci maddesi gereğince meclis üyelerine dağıtıldı. Belediye ve Meclis Başkan V.Seher SÖZEN söz alarak gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçileceğinden söz isteyen olup olmadığını sordu. Söz isteyen bulunmadığından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Gündem 1: Belediye Başkan V. Seher SÖZEN söz alarak gündemdeki maddenin görüşülmesine geçileceğinden söz isteyen olup olmadığını sordu. Söz isteyen bulunmadığından gündem maddesinin görüşülmesine geçildi.2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.maddesinin “f” bendi gereğince Belediyemizin yıllık Gelir tarife cetvelleri düzenlenerek 01 Temmuz 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesinin uygunluğuna oy birliği ile karar verilmiş olup düzenlenen cetveller karar ekine konmuştur.
KARAR NO: 2016 / 47
Belediye Başkanı V. Seher SÖZEN söz alarak gündemdeki maddenin görüşülmesine geçileceğinden söz isteyen olup olmadığını sordu. Söz isteyen bulunmadığından gündem maddesinin görüşülmesine geçildi.
Gündem 2: 5393 sayılı Belediye Kanunun 18/e maddesi gereğince Kurumumuza ait şehirlerarası otobüs terminalinde bulunan Belediyemize ait dükkanların ayrı ayrı kiralanması konusunda encümene yetki verilmesi konusunun görüşülmesi gündeme geldi. Beldemiz Küçükkuyu Sahil Mahallesi 5 pafta,235 ada,1 parselde bulunan kurumumuza ait otogar da bulunan dükkanların ayrı ayrı olarak 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45.maddesi gereğince 3 yıllığına ihale edilerek kiraya verilmesi için encümene yetki verilmesine ve 06.08.2014 tarih ve 67 sayılı meclis kararının iptal edilmesine Meclisimizce oybirliği ile karar verildi.

KARAR NO: 2016 / 48
Belediye Başkanı V. Seher SÖZEN söz alarak gündemdeki maddenin görüşülmesine geçileceğini söyledi.
Gündem 3: 5393 Sayılı Belediye Kanunun 18.maddesinin “n” bendi gereğince Saffet Mehmet MOLVALI tarafından verilen 23.05.2016 tarihli Bahar Sokağın isminin Beldemizin ilk muhtarı Hasan MOLVALI olarak değiştirilmesi talepli, Akasya Sokağın isminin eski meclis üyesi Sabri BİLGİÇ olarak değiştirilmesi talepli ve Hanımeli Sokağın isminin de Kuvayi milliye Ege sorumlusu Ahmet MOLVALI olarak değiştirilmesi talepli dilekçelerin görüşülmesine başlandı. Yapılan değerlendirme sonunda taleplerin uygunluğuna, Bahar Sokağın isminin “ Hasan MOLVALI Sokak” olarak değiştirilmesine, Akasya Caddesinin isminin “ Sabri BİLGİÇ Caddesi” olarak değiştirilmesine ve Hanımeli Sokağın isminin de “Ahmet MOLVALI Sokak “ olarak değiştirilmesine Meclisimizce oybirliği ile karar verildi.

KARAR NO: 2016 / 49
Belediye Başkanı V. Seher SÖZEN söz alarak gündemdeki maddenin görüşülmesine geçileceğini söyledi.
Gündem 4: 07.09.2011 tarih ve 74 sayılı Meclis Kararının tekrardan gözden geçirilmesi konusunun görüşülmesine başlandı. Yapılan değerlendirme sonunda teknik konu olduğu için bu meclis kararı hakkında tekrardan çalışma yapılmasına, mimarlar ile komisyon oluşturulmasına, komisyon kararına göre ileriki mecliste gündeme tekrar alınacak olduğundan bu maddenin ertelenmesine Meclisimizce oybirliği ile karar verildi.

KARAR NO: 2016 / 50
Belediye Başkanı V. Seher SÖZEN söz alarak gündemdeki maddenin görüşülmesine geçileceğini söyledi.
Gündem 5: Ramazan ayında yeni yapmış olduğumuz aşevinde ihtiyaç sahibi kişilere iftar yemeği verilmesi konusunun görüşülmesine başlandı. Beldemiz Küçükkuyu Gökçetepe Mahallesinde Amfi Tiyatro yanında yeni hizmete giren aşevimizde mübarek Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahibi kişilere iftar yemeği verilmesinin uygunluğuna, yemek için gerekli malzemelerin ( gıda, tabldot vb.) Kurumumuzca karşılanmasına, piyasadan tutulacak bir aşçı ile pişirilmesine ve yapılacak giderlerin bütçenin ilgili kaleminden ödenmesine Meclisimizce oybirliği ile karar verildi.