29 EKİM 2012 CUMHURİYET BAYRAMI…

0
92

29 EKİM 2012 CUMHURİYET BAYRAMI…

29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle, belediyemiz önünde 18:30 ‘da düzenlenen Fener Alayına ellerinde bayrak ve meşaleleri olan yaklaşık beşbin kişi katıldı. 10. Yıl Marşının hep bir ağızdan söylendiği bu anlamlı gece de belediye önünden başlayan Fener Alayı; beldemiz sokaklarını dolaşarak, Atatürk Anıtı’nın önünde son buldu.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Bayramı Töreni Belediyemiz Düğün Salonunda düzenlenen programla devam etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Başkanımız Sayın Cengiz Balkan günün anlam ve önemine istinaden bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİNE VE ADETLERİNE EN UYGUN OLAN İDARE, CUMHURİYET İDARESİDİR” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet; Türk Milletine bırakılmış en büyük, en yeri doldurulamayan ama bugün haince yok edilmek istenilen en kutsal mirasımız ve vazgeçilmez bir değerimizdir.” Diyen Başkanımız Konuşmasına
“Son günlerde farklı bahane ve gerekçe göstererek büyük bayramımızın kutlanması engellenmektedir ama bizlerin,sizlerin direnmesi ile bu zihniyet sahipleri emellerinize ulaşamayacaklardır. El ele, gönül gönüle tek bir yürek olup bu sömürücülüğe artık son deme zamanı gelmiştir. “ diyen Başkanımız, sözlerini vatandaşlarımızın bayramını kutlayarak sonlandırdı.

Konuşmanın ardından Bergama Belediyesi Halk Oyunları Ekibi muhteşem gösterisiyle belde halkımızı coşturdu. Hazırladıkları bayrak şov ile gösterilerine son verirken dansçılar bu muhteşem danslarından dolayı ayakta alkışlandı. Başkanımız Sayın Cengiz Balkan Halk Oyunları Ekibi’nin eğitmenleri Hasan TÜRKMEN’e çiçek takdiminde bulundu ve bir kez daha memnuniyetlerini dile getirdi.

Programımız daha sonra Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü TSM Korosu’nun konseriyle davam etti. Muammer TAN Yönetiminde yaklaşık 2 saat boyunca verdikleri konserle belde halkımıza müzik şöleni yaşattılar.Konser 10 Yıl Marşı ile son bulurken Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN’da koro üyelerine eşlik etti. Daha sonra Başkanımız gecenin sonunda çiçek takdiminde bulunarak gecemiz son buldu.