BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN ENGELLİLERİMİZİ UNUTMADI…

0
44

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN ENGELLİLERİMİZİ UNUTMADI…

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, beldemizde bulunan Özel Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Her zaman engellilerin yanında olduklarını ifade eden Başkanımız, engelli vatandaşlara gösterilen ilgi ve desteğin sosyal ve çağdaş devlet anlayışının bir gereği olduğunu belirterek, Engelli Vatandaşlarımıza gereken Sosyal ve Genel Hizmetlerimizi en güzel şekilde yapmak, hem Sosyal hem devlet anlayışımızın hem de vicdani sorumluluğumuzun başlıca görevidir” dedi.

Değerli Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN sözlerine şöyle devam etti; ”Engelli olmak, hayatın içinde olmak için engel değildir. Özürlü olmak, topluma hizmet etmekten muaf olmak demek değildir. İmkan tanındığında özürlü vatandaşlarımız da çok güzel bir şekilde memlekete hizmet borçlarını ödeyebilmektedirler. Ancak, bu konuda özürlü ve engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması gerekmektedir. Engelli Kardeşlerimiz bizim birer parçamızdır. Onların daha güzel şartlar altında hayatlarını sürdürebilmeleri için biz elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Diyen Başkanımız, öğrencilerle tek tek ilgilendikten ve aileler ile sohbet ettikten sonra çeşitli hediyeler takdim ederek ziyaret son buldu.