BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN, KÜÇÜKKUYULU BAYANLARI BERGAMA’YA GÖTÜRDÜ…

0
97

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN, KÜÇÜKKUYULU BAYANLARI BERGAMA’YA GÖTÜRDÜ…

08 Aralık 2012 Cumartesi, günü Belediyemiz tarafından, Bergama’ya gezi düzenlendi. Yaklaşık 150 bayanın katıldığı gezide Bergama ‘nın tarihi ve güzel yerleri ziyaret edildi. Geziye gelen bayanlar ilk öncelikle yol düzergahın da ger alan Gömeç Atatürk Kayalıklarının bulunduğu yerde durarak muhteşem görüntüyü izlediler. Burada bayanlar Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün siületini izleyip görüntü aldılar.

Ardından Bergama merkeze ulaşıldı. Her adımda tarih kokan Bergama’nın gezilirken daha rahat edebilmeleri ve bilgi almaları için gezimiz üç rehber eşliğinde yapıldı.

İlk öncelikle Kızıl Avlu ve etrafı rehber eşliğinde gezildi. Buranın tarihi hakkında bilgi alan bayanlarımız havanın da güzel olmasıyla gönüllerince gezdiler. Daha sonra bayanlarımız, Çınar Altı denilen mevkiye gelerek yanlarında getirdikleri malzemeler ile kahvaltı yapma fırsatı buldular. Sohbet içerisinde geçen kahvaltının ardından o bölgede bulunan tarihi köprüleri, tünelleri , 1800 yıllardan kalıpta hala ayakta duran taş evleri, Çınaraltı Kapalı Çarşıyı, Ulu Camiyi ve daha birçok yeri uzman rehberler eşliğinde gezdiler.

Gezinin sonunda Ören yeri olan Akropol Bölgesi’ne giderek buradan teleferike bindiler. Çeşitli stantların yer aldığı yerde alışveriş yapan bayanlarımız daha sonra Küçükkuyuya doğru hareket ettiler. Ayvalık’ta mola veren bayanlar, çaylarını içtikten sonra evlerine ulaştırılarak gezimiz son buldu.

Bergama’ya yapılan ziyarette; Küçükkuyulu Bayanlar, hem kültürel anlamda bilgi edinmiş oldular, hem de değişik bir mekân görme fırsatı elde etmiş oldular. Ziyaretten memnun kalan Küçükkuyulu Bayanlarımız, kendisinin yoğun programından dolayı katılamadığından Değerli eşi Sayın Çiğdem Hanım aracılığıyla, Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN’a bu anlamlı gezi programını gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler.