BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN, KÜÇÜKKUYULU BAYANLARI BOZCAADA’YA GÖTÜRDÜ…

0
103

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN, KÜÇÜKKUYULU BAYANLARI BOZCAADA’YA GÖTÜRDÜ…

29 Eylül 2012 – 06 Ekim 2012 Cumartesi, günü Belediyemiz tarafından, Bozcaada’ya gezi düzenlendi. Yaklaşık 500 bayanın katıldığı gezide Arnavut kaldırımlı sokaklarda ki şirin Rum evleri, billur gibi denizi ve üzüm bağları ile Bozcaada’nın tarihi ve güzel yerleri ziyaret edildi. Geziye gelen bayanlar ilk önce ada merkezindeki çay bahçelerinde kahvaltılarını yaptılar.
Daha sonra sırayla Akvaryum Koyuna, üzüm bağlarına ve Ayazma Plajına gidildi. Burada çay molası veren bayanlar denizin o muhteşem görüntüsüyle dinlenmiş oldular. Ardından rüzgâr türbinlerinin olduğu bölgeye gidildi. Uçsuz bucaksız Ege Denizi, yanınızda ihtişamlı duruşlarıyla rüzgârgülleri ve terk edilmiş bir deniz feneri mevcuttu. Arada burnunuza yabani kekik kokuları ve yüzünüzü okşayan vazgeçilmez ada rüzgâr ile adeta bayanlarımız rüyadaydılar.
Bu rüyanın etkisiyle tekrar merkeze gelinip Bozcada Kalesi gezisi yapıldı. Burada kalenin tarihini dinleyen bayanlar daha sonra serbest bırakıldı. Bu serbest gezimlerde Aleybey Camisi, şarap fabrikaları ve kilise gezildi.
Bozcaadaya yapılan ziyarette; Küçükkuyulu Bayanlar, hem yazın yorgunluğunu atmış oldular, hem de değişik bir mekân görme fırsatı elde etmiş oldular. Ziyaretten memnun kalan Küçükkuyulu Bayanlarımız, kendisinin yoğun programından dolayı katılamadığından Değerli eşi Sayın Çiğdem Hanım aracılığıyla, Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN’a bu anlamlı gezi programını gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler.