BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 08 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI…

0
60


BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 08 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI…

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünya da eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam, özlem ve dileklerini yerine getirdikleri, birlik ve beraberlik içersinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Türk Kadını, bütün kazançlarını ananeler ve kültürel birikimin vermiş olduğu kazanımlarla tarihteki hak ettiği yeri ve önemini her zaman almıştır.

Bir toplumun medeniyet yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer, ona verdiği önem, hak ve mesuliyetlerle doğru orantılıdır. Türk Kadını kutsal görevi olan analık vazifesini her zaman yerine getirmiş ve bu konuda asla taviz vermemiştir. Bu anlamda da kadınlarımıza minnet ve şükran borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız.

Cumhuriyet döneminde, eğitim öğretim ve birçok alanda Türk kadını büyük başarılar elde etmiştir.
Kadınlarımızın bu başarıları geçmişten bugüne kadar uzanmış olup günümüzde de birçok alanda devam etmektedir. Sahip oldukları bu hak ve başarıları en iyi şekilde kullanan kadınlarımız, ülkemizin gelişmesinde ve çağdaşlaşmasında büyük katkıda bulundukları bir hakikattir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin merkezinde yer alan Türk kadını, üstlendikleri misyonu yaşatarak, ülkenin yaşadığı problemlere muhatap olup çözüm aramalarına rağmen, hiçbir fedakârlıktan çekinmeden yerine getirip; modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.
Bu duygu ve düşünceler ile ülkemiz ve Küçükkuyu kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum..”

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı