BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJI…

0
44

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJI…

Geleceğe güvenle bakan, güçlü bir toplum olmanın öncelikli şartı, tüm bireylerin eşit fırsat ve imkanlardan yararlanabilmeleri; birlik ve beraberlik içinde, ortak umut ve hedefleri paylaşarak yaşayabilmeleridir.
Toplumumuzun ayrılmaz parçası engellilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmek için, özel eğitim, rehabilitasyon gibi imkanların sağlanması, ortak yaşam alanlarının engellilerimizin kullanabilecekleri şekilde düzenlenmesi büyük önem taşımaktadır.
Engellilik yalnızca engellilerin ya da ailelerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.
Engelli vatandaşlarımız, kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini bizzat kendileri ispat etmektedirler. Onlar bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar.

Bizlerinde toplum olarak onlara sahip çıkılması, olası olumsuzluklardan tüm engellileri koruma ve onlara insanca yaşam alanı sağlamak amacıyla güç birliği ve gönül birliği yapılması en büyük amacımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engellilerimizin engellerinin kaldırılması, daha huzurlu ve umutlu bir gelecek geçirmelerini temenni ediyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı