BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN, 10 KASIM 1938 GÜNÜ BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIP EBEDİYETE İNTİKAL EDİŞİNİN 75.YILDÖNÜMÜNÜ ANMA MESAJI

0
183

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN, 10 KASIM 1938 GÜNÜ BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIP EBEDİYETE İNTİKAL EDİŞİNİN 75.YILDÖNÜMÜNÜ ANMA MESAJI

Screen shot 2013-11-08 at 10.58.23 AM

“BÜYÜK ÖLÜLERE MATEM GEREKMEZ, FİKİRLERİNE BAĞLILIK GEREKİR” diyen ve arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün insanlığın değişmez kanunu ölümünün ardından geçen 75 yıl Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımak ile geçti.

Ast olan tek bir gerçek vardır ki; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, başarıları, liderlik yeteneği, kişiliği, devrimleri ile Türk Ulusunun gururudur.

Tüm dünyada hayranlık uyandırmış, emperyalizme karşı verilen büyük mücadeleye önderlik etmesiyle yalnız kendi halkının değil aynı zamanda da ezilen tüm ulusların gönlünde taht kurmuş bir liderdir.
O ki; Ulusumuzun tam bağımsız ve özgür bir Türkiye idealine inanarak, Kurtuluş Savaşını yürüten askeri zaferlerimizin Başkumandanıdır.

Bizler de; Cumhuriyet kazanımlarının, Atatürk ilke ve devrimlerinin takipçileriyiz. Onun için kararlılığımızı, gücümüzü ve her şeyden önce dayanışmamızı kuşaktan kuşağa, nesilden nesile aktararak ödün vermeden sürdürmeliyiz.

Cumhuriyetimizin temel ilkelerine ve laikliğe karşı etkinliklere girişenler, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in şahsına ve O’nun bize miras bıraktığı değerlere saldıranlar bilmelidirler ki;
Çağdaş, Laik ve Demokratik Cumhuriyetimiz’e yönelecek her türlü tehdit karşısında, Tük Milleti her zamankinden çok daha fazla ulusal birliğine sahip çıkacaktır. Onun için Cumhuriyet’in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipçileri olarak 10 Kasım gününde, O’nu kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha O’na ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemiz için canla başla çalışıyoruz. Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıları olarak bizler, ülkemizin bugün içinde bulunduğu durumdan hızla çıkarak, Atatürk’ün gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk;
Cumhuriyetin 90. Yılını kutlayan ve arka arkaya büyük acılar yaşayan ülkemizde seni çok özleyen bizler, seni rahmet ve şükran duygularıyla anıyor, hatıran önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz.
Büyük eserin, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.

Cengiz BALKAN

Küçükkuyu Belediye Başkanı