BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI….

0
66

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI….

Cumhuriyetimizin ve demokrasinin vazgeçilmez unsuru ve temel taşlarından biri olan, özellikle yerel basına emek veren tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Gazetecilik mesleği, özellikle fedakârlık isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumu bir tarafta gelişen olaylar karşısında bilgilendirirken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerimizin rolü tartışmasız çok büyüktür. Toplumsal hayatta ki etkinliğini gün geçtikçe arttıran, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve insanlara bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu gerçekleştiren basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı