BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA MESAJI…

0
69

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA MESAJI…

Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır.
Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir.
Çanakkale Savaşları, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir.
Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile, tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir.
Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve şanlı bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.
Çanakkale’de kazanılan zafer, tüm dünyada “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk Milleti’nin varlığını yeniden ortaya koymuştur.
Bu vesile ile halkımızın 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ’nü kutlar , başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için kahramanca mücadele eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı