BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ MESAJI..

0
270

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ MESAJI..

is-cuqj-18-mart-14b1-445x227

Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır.

Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesi olmasıyla birlikte, Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır.

Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir.

Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür.

Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve şanlı bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

Çanakkale’de kazanılan zafer, tüm dünyada “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk Milleti’nin varlığını yeniden ortaya koymuştur.

Bu vesile ile halkımızın 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ’nü kutlar , başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için kahramanca mücadele eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı