BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI…

0
72

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI…

19 Mayıs, Türk Ulusunu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet’le buluşturan bir dönüm noktasının başlangıcıdır.
19 Mayıs Tam bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan kurtuluş hareketi, “TAM BAĞIMSIZLIK” ve “ULUSAL EGEMENLİK” ilkelerinin öne çıktığı Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve düzenli ordunun kurulmasıyla seferberliğe dönüşmüştür. Kurtuluş Savaşı’yla yalnızca yurt toprakları kurtarılmamış, aynı zamanda yurttaşlarımızın düşünce ve duygularının ortak ürünü olan, ulus bilincini üstün kılan, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’le, akılcı ve yaratıcı düşünen, kendine güvenen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, sorumluluk sahibi özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmayı amaçlamıştır. 19 Mayıs’ın yıldönümünde Atatürk’ün düşüncelerini iyi anlamalı, ilke ve devrimlerini korumalı, Cumhuriyet’i yaşatmak konusundaki kararlılığımızı sürdürmeliyiz.
Türk gençliği; ülkemizin geleceğinin, yarınlara en iyi biçimde hazırlanabilmesinin en önemli güvencesidir. Gençlerimizi, düşüncelerini çekinmeden dile getirebilen, sorumluluk duygusu yüksek, sorunlara duyarlı, yeniliklere açık, eleştirel düşünceye sahip, temiz toplumun savunucusu, çağdaş bireyler olarak yetiştirmemizin önemi, yaşadığımız şu günlerde çok daha büyük bir anlam taşımaktadır.
Bu inançla ve bu güvenle gençlerimizin ve tüm ulusumuzun Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutlar, 19 Mayıs coşkusunun, gururunun hiç eksilmemesi ve nice 19 Mayıs’lara taşınması dileklerimle selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Küçükkuyu Belediye Başkanlığı Adına Başkan ;
Cengiz BALKAN