BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

0
260

indir

Milli iradenin temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun simgesidir. Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı yürüten ve 23 Nisan 1920’de Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Büyük Millet Meclisi, insanımızın onurlu, çağdaş bir yaşam sürmesinde önemli rol üstlenmiştir.
Bu önemli günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, geleceğin teminatı olan çocuklara verdiği önem, yüklediği anlamla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; insanlığın ortak umudu ve en önemli hazinesi olan çocuklara önemli görevler yüklemiştir. Her geçen yıl daha büyük coşkuyla kutlanmaya devam eden bu önemli gün, çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına aktaracak, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha da aydınlık yarınlara taşıyacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve Milli Mücadelede emeği geçen ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı