BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

0
265

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

453294-basogretmen-ataturk-10

Bugün 24 Kasım 2013,
İlim ve irfan ordusunun fedakâr öğretmenlerine minnetimizin ifade edildiği günün tarihi…

Tarih buyunca dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, uygarlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü öğretmenlerimize verdiği önemin açık bir göstergesidir.

En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak bizlere ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartmak için gerektiğinde hayatını feda etmekten çekinmeyen öğretmenlerimiz, dünden bu güne bizleri taşıdılar, bugünse çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde önemli görevler üstlenmektedirler.

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu açıdan bakıldığında öğretmenlik, en onurlu mesleklerden biridir. Yetiştirici, öğretici kimliğiyle yeni kuşaklara kendilerini anlatabilmeyi öğreten, kişiliklerinin oluşmasına ve gelişmesine yardımcı olan öğretmenler, üstlendikleri yüce görev nedeniyle, toplumların yaşamında her zaman özel ve saygın bir konum edinmişlerdir.

Bu vesile ile; başta demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin mimarı ve kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü ve Başöğretmen Atatürk’ün yol göstericiliğinde, geleceğimize yön veren, her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız, Ülkemize ve Milli Eğitime uzun yıllar hizmet etmiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevleri başında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı