BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

0
256

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Screen shot 2013-10-21 at 5.58.40 PM

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 90. Yıldönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutlamanın heyecanı içerisindeyiz. Bugün Türk İstiklal Mücadelesinin önderi T.B.M.M.’nin ilk başkanı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyetimizin ortaya koyduğu değerler etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

Zira yokluklar ve imkânsızlıklar içinde hiçbir umutsuzluğa kapılmadan, tüm dünyaya vatanseverliğin ve kahramanlığın eşsiz örneklerini sunarak Kurtuluş Savaşını kazanmış ve bizlere bu aziz vatanı emanet etmiş asil ecdadımıza minnetimiz ve sadakat borcumuz vardır.
Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, ülkemizi Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ve hatta daha da ötesine taşımaya mecburuz.

Ortak bir vatana, ortak bir ülkeye, ortak bir bayrağa, ortak bir istiklale ve demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine sahip olmanın onurunu, şerefini, hiçbir ferdini dışarıda bırakmadan, 75 milyon vatan evladı, daha bir coşkuyla yaşamalıyız.

Türkiye’nin kalp atışlarını sekteye uğratmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz.

Asla sağduyuyu elden bırakmamalı, milletimiz arasında kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz.

Demokrasi için, hukuk için, adalet için, üretim için çalışmalı, alın teri dökmeli, birlik ve beraberlik içerisinde demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmayı birlikte sağlayarak Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan hedeflere ulaşmalıyız.

Bu istikamette emin adımlarla ilerliyor ve gelişiyoruz. Bu vesileyle kanını ve canını, vatanın harcını yapan Aziz Şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyor, Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı