BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN ANNELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

0
70

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN ANNELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
Annelerimiz, karşılıksız sevgi ve sonsuz özverinin simgesi, dünyadaki hiçbir değerle karşılaştırılamayacak ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak en kutsal varlıklarımızdır.
Bizi millet yapan değerlerin her birinde hayat bulmasında, yaşatılmasında hiç şüphesiz, en çok annelerin payı vardır. Anneler, saf bilginin, sevgi ve şefkat duygularının, hoşgörünün tükenmez kaynağıdır. Yeni nesillerimizle birlikte gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesi de yine annelerimizdir.
Bizlere yaşamlarımızı veren annelerimizi elbette sadece yılın bir günü hatırlamak, onlarla aramızdaki sevgi bağlarını bir güne sığdırmak mümkün değildir. Ancak, Anneler Günü’nü yaşanması gerekli özel bir duygu anı; annelerimizle aramızdaki sevgi bağına, yeni sevgi halkaları eklemek için bir fırsat olarak değerlendirmekten geri kalmamalıyız.
Alın terini Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna harç yapan Türk kadını, bugün de hayatımızdaki değerleri korumak ve ayakta tutmak için çaba göstermektedir. Ben bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimizin Anneler Günü’nü yürükten kutluyor, onlara sonsuz saygılarımı sunuyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı