BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN POLİS TEŞKİLATIMIZIN 168. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI…

0
82

BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN’IN POLİS TEŞKİLATIMIZIN 168. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI…

10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk Polis Teşkilatı, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir. Güvenlik, insanların ve toplumların en önemli ihtiyacı, aynı zamanda devletin en önemli görevleri arasındadır.
Bu açıdan bakıldığında Türk Polis Teşkilatı 168 yıllık birikimiyle, yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması ve halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi oldukça kritik bir görevi layıkıyla yerine getirmektedir.
168. yıllık geçmişe sahip olan Emniyet Teşkilatı, birikim ve tecrübeleriyle bu zor görevi başarıyla sürdürmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk polisini Cumhuriyetin ve kanunların düşmanlarına karşı bir kalkan olarak nitelemiştir. Bu bilinçle görev yapan polisimiz, görevi esnasında canını feda etmekten kaçınmamış, Türk Milleti de Polisine her zaman güvenmiş, her türlü desteği vererek yanında yer almış ve almaya da devam etmektedir. Bu vesileyle, Türk Polis teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümünü kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan Polislerimize de Sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı