BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI VESİLESİYLE TÜM ESNAFA BAYRAK DAĞITTIRDI…

0
159

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BALKAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI VESİLESİYLE TÜM ESNAFA BAYRAK DAĞITTIRDI…

Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle beldemizde bulunan her esnafımıza Türk bayrağı dağıttırdı.

Türk bayrağı dağıtımından önce bir açıklama yapan Başkanımız, “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİNE VE ADETLERİNE EN UYGUN OLAN İDARE, CUMHURİYET İDARESİDİR” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet;

Türk Milletine bırakılmış en büyük, en yeri doldurulamayan ama bugün haince yok edilmek istenilen en kutsal mirasımız ve vazgeçilmez bir değerimizdir.

Cumhuriyet’te egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Çünkü unutturulmak istenilen hakiki bir gerçek vardır ki, Cumhuriyet Yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir.

Ama şuan itibariyle bakıyoruz da bunu yok etmek isteyen, bu topraklarda yaşayan maalesef hain eller var ve biz bu uzanan kirli ellere hep birlikte artık dur diyeceğiz.

Bizler Atatürk’ün evlatları olarak bu anlamlı günde birlik ve beraberliğimizi el ele gönül gönüle vererek herkese göstermeliyiz. Şanlı Türk bayrağımızın önemi herkese göstermeliyiz.Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu olumsuz durumdan kurtulabilmek için Kurtuluş Savaşı’nı başlatan iradenin tekrar bugünlerde de hakim olması gerektiğini “ ifade eden Başkanımız, bu duyarlılığından dolayı belde halkımızdan bir kez daha taktir topladı.