BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK…

0
139

BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK…

10 KASIM 1938 günü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 75.yıldönümünde kendisini anmak ve bir kez daha onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için; Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, Meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcileri, belde sakinleri, Resmi Kurumlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri Atamızın 75. Ölüm Yıldönümünde Atamıza olan saygılarını göstermek için Atatürk Heykelinde buluştular.

Saatlerimiz tam 09.05 olduğunda, Belediye sirenleri ile 2 dakikalık Saygı Duruşunda bulunurken, gönderdeki bayrağımız yarıya indirildi. Akabinde İstiklal Marşımız okudundu. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi sesinden 10. Yıl Nutku dinlendi. Daha sonra günün anlamına istinaden CHP Belde Başkanımız Sayın Cavit GÜNGÖR konuşmasını gerçekleştirdikten sonra, çelenk sunma törenimiz son buldu.

Çelenk Sunma Töreninden sonra, saat 09:30’da Zübeyde Hanım Sağlık, Eğitim ve Kültür Merkezi’nde Ahşap Yakma Sanatçısı Meryem SARUHAN ÖZ Hanım’ın “BARIŞ İÇİN ATATÜRK SERGİSİ “ açılışı gerçekleşti.

1

2

3.

4

5

6