BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK

0
95

10 KASIM 1938 günü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76.yıldönümünde kendisini anmak ve bir kez daha onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için; Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, Meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcileri, belde sakinleri, Resmi Kurumlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri Atamızın 76. Ölüm Yıldönümünde Atamıza olan saygılarını göstermek için Atatürk Heykelinde buluştular.

Çelenk Sunma Töreninde Belediye Başkanlığı Adına Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, CHP Belde Teşkilatı, MHP Belde Teşkilatı ve ADD Küçükkuyu Şube Başkanlığı Atamıza çelenk sundular.

Saatlerimiz tam 09.05 olduğunda, Belediye sirenleri ile 2 dakikalık Saygı Duruşunda bulunurken, gönderdeki bayrağımız yarıya indirildi. Akabinde İstiklal Marşımız okundu.

bugünün anlamını ve önemini belirtmek için Başkanımız Sayın Cengiz Balkan’ın konuşmasından sonra çelenk sunma töreni son buldu.

Ardından saat 20:00 ‘de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edebiyete İntikal edişinin 76. Yıl Dönümünü Anmak ve Atamızın bize emanet ettiği bu vatanı ne zorlu şartlarda aldığını bir kez daha görüp anlayarak ,karanlıktan aydınlığa nasıl mücadeleyle gidildiğini bizlere bir kez daha gösteren Selanik’ten Dolmabahçe’ye adlı belgesel Zeytin Kültür Merkezi’nde halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşerek 10 Kasım Attürk’ü Anma Günü son buldu.

1

2

3

4

5

6

7

8

11

22

33

44