BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK…

0
114

BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK…

10 KASIM 1938 günü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 74.yıldönümünde kendisini anmak ve bir kez daha onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için; Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, Meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcileri, belde sakinleri, Resmi Kurumlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri Atamızın 74. Ölüm Yıldönümünde Atamıza olan saygılarını göstermek için Atatürk Heykelinde buluştular.

Çelenk Sunma Töreninde Belediye Başkanlığı Adına Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, CHP Belde Teşkilatı ve DSP Belde Teşkilatı da Atamıza çelenk sundular.

Saatlerimiz tam 09.05 olduğunda, Belediye sirenleri ile 2 dakikalık Saygı Duruşunda bulunurken, gönderdeki bayrağımız yarıya indirildi. Akabinde İstiklal Marşımız okuduktan sonra, çelenk sunma töreni son buldu.

Ardından saat 10:00’da Zeytin Kültür Merkezi’nde Fernur Sözen Orta Okulunun hazırladığı programa iştirak eden konuklar, Atamızın 74.ölüm yılı vesilesiyle duygu dolu anlar yaşadılar. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fernur Sözen Orta Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sinan ŞADAKOĞLU gerçekleştirdi. Ardından birbirinden güzel slaytlar eşliğinde çocuklarımız şiirler okudular. Atamızın sevdiği şarkılarla da anlam kazanan anma töreni, yaklaşık 1,5 saat sürerek son buldu.

Akabinde 10 Kasım 2012 akşamı belediyemiz Zeytin Kültür Merkezi’nde saat 19:30’da Can Dündar’ın “MUSTAFA” adlı belgeseli gösterildi. Halkımızın büyük ilgi gösterdiği belgeselde , belde halkı duygu dolu anlar yaşadı.