CİTTASLOW ALTYAPISININ OLUŞTURULMASI PROJESİNİN LANSMAN SUNUMU 05 MART 2014 DE GENİŞ BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ…

0
121

CİTTASLOW ALTYAPISININ OLUŞTURULMASI PROJESİNİN LANSMAN SUNUMU 05 MART 2014 DE GENİŞ BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ…

Amacı stresli ve süratli kent yaşamından uzak, daha az enerji harcayan, doğaya karşı daha saygılı ve daha bütünleşik, bununla birlikte tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkan bir yaşam tarzını oluşturabilmek olan ve dünyanın en modern projelerinden biri olarak kabul edilen Cittaslow projesi, 05 Mart 2014 Çarşamba günü beldemizde gerçekleşen Cittaslow Altyapısının Oluşturulması Projesinin Lansman Sunumu’nu yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Egenin başladığı yer olan Beldemizi Cittaslow üyesi yapabilmek için alt yapı çalışmaları kapsamında, özellikle üst gelir grubunun olmak üzere, yerli ve yabancı turistlerin bölgeye ilgisini artırabilecek ve kentlere marka değeri katacak tarihi, kültürel ve sosyal değerlerin tanıtılması için, ulusal ve özellikle uluslararası düzeyde beldemiz Küçükkuyu’ya farkındalık yaratmak olan ve başta, bölgesel turizm gelirlerini artırmak ve bu sayede öncelikle Küçükkuyumuzun bölgesel refah düzeyinin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Bu bağlamda yürütülen sürecin lansman tanıtımını yapmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz sunumumuz, gelen konuklara kokteyl ikramıyla başladı. Akabinde sunum odasında gerçekleşen lansman tanıtımı Başkanımız Sayın Cengiz Balkan’ın konuşması ile başladı. Konuşmasında projenin beldemiz için faydalarını anlatan Naşkanımız “ kentlerin kendi kimliklerini, özelliklerini, tarihlerini ve yaşam tarzlarını korumalarını sağlarken bir yandan da bu özelliklerini ön plana çıkarmalarını destekleyerek kültürlerin korunmasına da yardımcı olduğunu” vurguladı.
Akabinde konuyu yakından takip eden ve projenin başından beri özveriyle çalışan Çevre Mühendisimiz Sayın Şükrü Görel konuşmasını gerçekleştirdi . Görel ilk öncelikle Cittaslow’un ne olduğunu ve mali boyutunu net bir şekilde değerli katılımcılarımıza aktardı.

Daha sonra projenin asıl mimarı olan Netcad Yazılım A.Ş. Grup Yöneticisi Sayın Ufuk Hekimoğlu ve Netcad Yazılım A.Ş. Proje Yöneticisi Sayın Onur Palaoğlu “Cittaslow Altyapısının Oluşturulması Projesinin Lansman Sunumu”nu detaylı bir şekilde katılımcılara anlattı. Sunumda Sayın Onur Palaoğlu; Beldemizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımının sağlanması için bu projenin uygulama bölümlerini uydu görüntüsü, planlama danışmanlığı, turizm rehberi, lisansların alınması ve beldemiz cadde ve sokaklarının özel ekipman ve lensler ile yatay ve dikey olarak 360 derece fotoğrafları çekilerek, uydu görüntüsü alındığını görsel olarak katılımcılara slayt eşliğinde sunumu yaptı.
Ayrıca bünyemizde bulunan kadastral ve imar verileri kullanılarak, e- imar uygulaması başlatılmış olduğunu, araziden ve paftalardan elde edilen veriler ile yenilenen Belediyemiz internet sitesi üzerinden sanal tur uygulaması başlatıldığını vurguladı. Ayrıca beldemiz cadde ve sokakları ile çevre köyler Yeşilyurt, Adatepe ve Küçükçetmi Köylerinin cadde ve sokaklarında gezinti yapılabilir duruma getirildiği ve süresi bir yıl olan projede alt yapı çalışmaları kapsamında 2 adet cadde ve sokak ile tarihi eserin ışıklandırılması yapılacağını böylelikle çalışmaların devam ettiğini gelen konuklarımıza aktarıldı. Yapılan tanıtım sunumundan sonra “Cittaslow Altyapısının Oluşturulması Projesinin Lansman Sunumu” son buldu.

1

2

3

4

5

6

SAM_1518

SAM_1528