CUMHURİYET HALK PARTİSİ YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU VE MALATYA MİLLETVEKİLİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VELİ AĞBABA KÜÇÜKKUYU’DA (14 KASIM 2014 )

0
552

Batıdan Doğuya Kardeş Belediyeler Projesi kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden sorumlu ve Malatya Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyet bugün de Küçükkuyu’da ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Farklı kültürlerin buluşmasını ve toplumsal barışa katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin doğusuyla batısını bir araya getirmeyi amaçlayan CHP, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçirilen ‘Kardeş Belediyeler Projesi’ bugün ki durağı da Küçükkuyu oldu.

CHP Çanakkale Milletvekilleri Serdar Soydan ve Ali Sarıbaş, CHP Balıkesir milletvekili Namık Havutça, CHP Balıkesir milletvekili Nedret Akova, CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Ayvacık İlçe Başkanı Mesut Bayram, Balıkesir Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Ali Akıncı, Balıkesir Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İstanbul Beylikdüzü, İzmir Bergama ve İzmir Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Belde Başkanı Selçuk Şahin ile Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Küçükkuyu Kadın Kolları , CHP Küçükkuyu Gençlik Kolları ve Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Balkan beldemize gelen ve projenin mimarı olan Veli Ağbaba’yı Başkanlık makamımızda karşıladılar.

Beldemize gelerek Küçükkuyu da çıkarma yapan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beldemizde gerçekleşen buluşmada Edremit Belediyesi ve Küçükkuyu belediyesi bu proje kapsamında kardeş belediye oldular. Böylelikle büyük önem verilen projeye bir zincir daha eklenerek dostluk adına bir adım daha atılmış oldu.

Buluşma esnasında konuşmasın da Toplumsal barışı “kardeş belediyecilik” modeli ile tesis edeceklerini vurgulayan Ağbaba, “Türkiye de ki CHP’li belediyeleri bu projeyle bir araya getireceğiz. Bir kardeşlik köprüsü kuracağız ve böylelikle toplumsal barışa katkı sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Kardeş belediyecilik fikrinin, sadece belediyeler arası araç, teçhizat veya donanım paylaşımının çok çok ilerisinde bir düşünce olarak doğduğunu vurgulayan Ağbaba, “Kardeş belediyecilik uygulamalarını her şeyden önce bir fikir birliği, bir vizyon birliği olarak geliştirmeye çalışıyoruz. Belediyelerimiz arasındaki eş güdüm ve koordinasyonu artırmak ve belediye hizmetlerimizde ortaklık ve standartlaşma yaratmak ana hedefimiz” dedi.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Balkan “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’nın mimarı olduğu Kardeş Belediyeler Projesi, ile belediyeler arasında ki kardeşlik temelleri hiç şüphesiz ki daha sağlam atılıyor. Ben bu projenin mimarı Sayın Veli Ağbaba’ya sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bu proje ile zaten ilişkileri iyi olan iki belediyenin daha da kuvvetleneceğine, daha da verimli sonuçlar alınacağı kanısındayım.” Diyerek, toplumsal barışa katkısı olan projeye desteklerini vurgulamış oldu.

IMG_2505

IMG_2516

IMG_2523

IMG_2532

IMG_2537