Küçükkuyu belediyesi tarafından 12 inci kültür ve sanat festivali büyük coşku içinde başladı festivalin ilk gününde halk oyun ekibi gösterisi ve sanatçı Beyza Durmazın  sahne alması ile coşku tavan yaptı.

12 İNCİ DÜZENLENEN FESTİVAL MÜTHİŞTİ

12 inci düzenlenen festival saat 19:00’da başladı festivalin ilk açılış konuşmasını belediye başkanımız Sayın Cengiz Balkan yaptı. Bu yıl eylül ayında 12 incisini düzenlediğimiz festivalimizde bu tarihi seçmemizdeki amacımız esnafımız rahat bir nefes alması dedi. Belediye Başkanımız Cengiz Balkan sözlerini şöyle sürdürdü; Bu sene 2018 yılının festivali  Troıa yılı seçilmesi nedeniyle bizde temamızı Troıa yılı olarak belirledik. Emeği geçen personelime ve tüm Küçükkuyu halkına teşekkür ediyorum dedi.

HALK OYUNLARI İLE FESTİVAL BAŞLADI

Küçükkuyu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ile başlayan gösteri, Büyükçekmece Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile devam etti. Festival proğramı  Ressam Sezen Sevinç’in  “Troıa Efsaneleri” konulu resim sergisi  açılışı ve  Gazeteci Yazar Yusuf  AY’ın konuşması ile devam etti.

MEYDAN HINCA HINÇ DOLDU

Sanatçı Beyza Durmaz ile festival gecesi renk kazandı. Durmaz’ın birbirinden güzel şarkıları ile meydan hınca hınç doldu. “İlahi Adalet, Olan Var Olmayan Var, Gel Gel şarkısı ile meydandaki Küçükkuyu Halkına güzel bir müzik ziyafeti  yaşattı. Gecenin ilerleyen saatlerine konser tüm coşkusu ile devam etti. Programa Ege ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu, Çanakkale Eski Milletvekili Bülent Öz, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Küçükkuyu Belediyesi Meclis Üyeleri ve Dernek Başkanları katıldı.