KABUL GÖRMÜŞ OLAN CİTTASLOW PROJEMİZİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI…

0
427

KABUL GÖRMÜŞ OLAN CİTTASLOW PROJEMİZİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI…

Küreselleşen dünyamızda şehir insanının yaşam tarzının standartlaştırılmasını ve yerel ve yöresel özelliklerinin ortadan kaldırılmasını engellemek için başlatılan cittaslow yani sakin şehir ve sakin yemek hareketinden ortaya çıkmış bir kentler birliğidir. Günümüzde 19 ülkede 129 üye şehri olan Citta Slow hareketine ülkemizde 8 ilçe sahiptir. Bunlar Akyaka (Muğla), Gökçeada (Ç.Kale), Perşembe (Ordu), Seferihisar (İzmir), Taraklı (Sakarya), Vize (Kırklareli), Yalvaç (Isparta) ve Yenipazar (Aydın) dır.
Bizde beldemize gelen yerli ve yabancı turist sayısını artırmak için; Beldemizin zengin dokusunun, renginin, zeytinimizi, z.yağımızı, balığımızı ve tarihi ve turistik yerlerimiz ile bize özgü yöresel yemek kültürümüzü tanıtmak ve özellikle küreselleşen dünyada beldemizin iç ve dış turizm dinamiklerini ateşlemek için bu birliğe üye olmak yolunda çalışmalar yapmaktayız.
Bu çalışmalar kapsamında bölgemizde hizmet veren Güney Marmara Kalkınma Ajansının; Turizmde Rekabetçiliğin Artırılmasına Yönelik açılan Mali Destek Programına hazırladığımız ‘Küçükkuyu Cittaslow Alt Yapısının Oluşturulması’ adındaki projemiz uygun görülmüş ve asil listede 20 proje arasında 77 puan ile 7. sırada yer alarak destek almak yolunda önemli bir hak kazanmıştır.
Kabul görmüş olan projemiz 24 Mayıs 2013 Cuma günü yapılan protokol ile neticeye ulaşmıştır. Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa GÜNDOĞAN tarafından imzalanan sözleşme değerli halkımıza hayırlı uğurlu olsun…
Bu projeyle beldemize ulusal ve uluslararası alanda erişim ağımız güçlendirilmek suretiyle Belediye hizmetlerinin internet üzerinden duyurulması için KENT BİLGİ SİSTEMİ yayına açılacak olup, hazırlanacak olan İMAR DURUMU BİLGİ SİSİTEMİ ile beldemizin 360 derece görüntüsü çıkarılarak, tarihi mekanlarımız tespit edilerek, eksik olan ışıklandırma ve alt yapı çalışmaları tamamlanarak, beldemizdeki tabela, trafik işaretleri, ağaç ve park bahçe alanlarının, çöp bidonları, bisiklet yolları, yeşil alanlar, yıkıntı ve şehir niteliğini yitirmiş alanlar tespit edilerek sayısallaştırılacaktır. Toplam maliyeti 469.500 TL olan proje için, Güney Marmara Kalkınma Ajansından 352.125 TL talep edilmiş, geriye kalan 117.375 TL ise Belediyemiz bütçesinden karşılanacaktır. Gerçekleştirme süresi 12 ay olan projenin ileriki safhalarında evde veya iş yerinde oturduğunuz yerden sahibi veya bulunduğunuz yerin ada,parsel bilgilerini girerek, güncel adresinizi ve imar durumunuza anında öğrenecek, İnşaat ruhsatınız ve iskan başvurularınızla ilgili bilgilere anında ulaşabileceksiniz.

indir

3

2

1