ZEYTİNYAĞI ÇALIŞTAYI’NA KATILAN KONUKLAR KÜÇÜKKUYU’DA

0
91


ZEYTİNYAĞI ÇALIŞTAYI’NA KATILAN KONUKLAR KÜÇÜKKUYU’DA
14-16 Mart 2012 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İstanbul’da düzenlenen Zeytinyağı Çalıştayı kapsamında bir basın turu gerçekleştirilerek yerli ve yabancı basın mensupları Küçükkuyu’da bulunan Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ne gelerek incelemelerde bulundu. Çalıştaya Amerika, Ukrayna, Brezilya, Japonya ve Çin’den katılan Gurme ve basın Mensuplarıda katıldı.

Heyetin Küçükkuyu’ya gelmesinden dolayı memnuniyetini belirten Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN, zeytinimizin, yağımızın ve beldemizin tanıtımına faydası son derece faydalı olacağını ifade etti.

Zeytinyağı Tanıtım Grubu Başkanı Mehmet SEMERCİ’nin rehberlik ettiği aralarında Kültür ve Turizm Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet ARI, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanı Müjdat ÖZBAHÇIVANOĞLU , Ankara Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mücahit TAHA ÖZKAYA, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Başkanı Dr. Mustafa TAN gibi isimlerin bulunduğu konuklar, Başkanımız Sayın Cengiz BALKAN’ın daveti ile Küçükkuyu Limanı’nı gezerek çay içip sohbet etme imkanı buldular.