19.8 C
Küçükkuyu,TR
Cuma, Mart 1, 2024

Değerli Dostlarım,
İstedik ki Küçükkuyu şu doğa ve kültürel zenginliğine zenginlik katıp güzelleşsin, kalkınsın, serpilsin, yücelsin, alkışlansın, sevilsin… Bunun için çalıştık.
Baktık ki “çalışınca oluyor”, çalıştıkça ilerledik ve ilerledikçe gördük ki nice güzellikler katmışız beldemize.
Emeklerimizin, heyecanlarımızın ziyan olmadığı görmek bana ve personelime daha da güç verdi.
Küçükkuyu hakikaten günden güne, gözle görülür bir şekilde ilerledi ve haritada ki yerini fark ettirmeye başladı.

“Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.
Denebilir ki, hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var; Çalışkan olmak! Servet ve onun doğal sonucu olan rahat yaşamak ve mutluluk, yalnız ve ancak çalışanların hakkıdır.
Yaşamak demek çalışmak demektir.

Türk, öğün, çalış, güven.”

Ben ve belediye personelim Ulu Önder Mustafa Kemal’in bu sözünü kendimize feyiz alarak bu yolda ilerliyoruz.  Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz.

Her şeyden önce, sorunların bir parçası olan değil, sorun çözen bir belediyecilik anlayışıyla yola çıktığımızın altını çizmek istiyorum. Sizlerden aldığım güçle seçilmenin verdiği sorumlulukla yürüyorum personelimle bu yolda. Kimi zaman sıkıntıya düşsek de, kimi zaman şikayetler artsa da ve kimi zamanda önümüzü kesmeye çalışsalar da, asla ve asla içimizdeki bu hizmet azmimizi ve inancımızı elimizden alamayacaklar.

Hizmet için seçilen ben, hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan elimizdeki imkânlar doğrultusunda ilerlemekteyiz.

Beldemizin daha yaşanılır bir yer olabilmesi için, elimizi taşın altına koyarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı her geçen gün ilerletmeye özen gösteriyoruz.

Beldemizin, altyapı, asfalt, parke, sahil ve çevre düzenlemeleri gibi fiziki yapısıyla ilgili çalışmaları yaparken çocuklarımızı ve gençlerimizi de unutmayıp onların sosyal, kültürel ve sportif açıdan gelişmesini sağlayacak mekân ve aktiviteleri gerçekleştirmeye de önem veriyoruz.

Bir yandan günlük hizmetleri aksatmadan ve kalitesini artırarak sürdürürken bir yandan da yeni projeleri yaşama geçirerek belde halkına yeni hizmetler sunmak konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sizlerin de desteğiyle daha yaşanabilir bir Küçükkuyu yaratmak için öneri ve şikâyetlerinizi bekliyoruz.

Saygı ve sevgilerimle…

Cengiz BALKAN
Küçükkuyu Belediye Başkanı