“DİJİTAL HALK KÜTÜPHANEMİZ YAYINDA”

0
472

 

 

Toplumun ayrılmaz bir parçası olan halk kütüphanelerini dijital bir platforma taşıyan bu uygulama ile, hemşehrilerimiz yaşam boyu eğitimi destekleyen yerel ve kültürel mirasa, geleneksel kütüphanelere oranla daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşabilecekler. Küçükkuyu halkı; araştırma yapabileceği, bilgiye ulaşabileceği ve en önemlisi de kitap okuyabileceği bu uygulamayla hızlı ve kolay bir erişim ağına sahip olacak.

Uygulama aynı zamanda okullarda öğrencilerimizin hem okuyup hem de ödüller kazanabileceği, veli ile öğretmenlerin de günlük, haftalık, aylık ve dönemlik olmak üzere okuma performansı analizlerini görebileceği bir dijital kütüphane olarak tasarlanmıştır.

Küçükkuyu Belediyesi olarak Avcılar Belediyesi ile yaptığımız iş birliğinde, dijital bilgi teknolojilerinin eğitim sürecinde etkin kullanılması yönünde yeni ufuklar açacağına inanıyoruz.
Dijital Halk Kütüphanesi uygulamasını kullanmak isteyen Küçükkuyulu hemşehrilerimiz ve öğrencilerimiz, Android sistemli cihazlarına Google Play Store’ dan ve iOS sistemli cihazlarına ise App Store’ dan erişebilirler.

Uygulamaya yalnızca Küçükkuyumuzda ikamet eden hemşehrilerimiz erişebilecek. Uygulamayı kullanmak isteyen hemşehrilerimiz, İsim, Soy İsim ve TC Kimlik Numaralarınızı info@kucukkuyu.bel.tr e-posta adresimize veya 0530 501 61 00 numaralı Whatsapp hattımıza iletmeniz gerekmektedir.

#EvdeKal
#KitapOkuKüçükkuyu
“Her Şey Küçükkuyu İçin”