2014 MART AYI MECLİS KARARLARI İLANI

0
729

2014 MART AYI MECLİS KARARLARI İLANI

5393 Sayılı Belediye Kanununun 20.maddesi gereğince Küçükkuyu Belediye Meclisi 05.03.2014 Çarşamba Günü saat 14.00 de Liman içinde bulunan Kültür Merkezi Sunum Salonunda, gündem maddelerini görüşerek aşağıdaki Meclis Kararlarını almışlardır.

TÜM HALKIMIZA VE MECLİS ÜYELERİMİZE İLAN OLUNUR

KARAR NO: 2014/10
Gündem 1: Kurumumuza ait atıksu arıtma tesisinin içine yapılan hayvan bakımevinde gönüllü katılımcılarla ( Kurum, kuruluş, dernek ve özel kişilerle ) işbirliği protokolü ve taahhütnamenin yapılması konusu gündeme geldi. Belediye encümeninin 22.08.2013 gün ve 185 sayılı kararı ile yapımına karar verilen hayvan bakımevi inşaatı bitmiş olup, bakımevinde sokak hayvanlarının bakımına başlanmıştır. Dernek ve özel kişilerden bakımevinde yardımcı olmak için yoğun bir talep olmuştur. İleride doğabilecek olumsuz durumlarla karşılaşmamak için 5393 Sayılı Belediye Kanunun 77.maddesine istinaden sokak hayvanlarının korunması ve ıslahı gibi konularda gönüllü olarak destek verecek kurum, kuruluş, dernek ve özel kişilerle işbirliği protokolü ve taahhütnamenin yapılmasının uygunluğuna, Belediyemiz adına protokolü imzalamaya Belediye Başkanı C***** B*****’a yetki verilmesine meclisimizce oy birliği ile karar verildi.

KARAR NO: 2014/11
Gündem Dışı: Meclis üyelerinden S**** S****, İ****** B*****, A** C***, S****** U***** ve H****** Y***** tarafından verilen ortak imzalı Gökçetepe Mahallesine bir adet muhtarlık binasının yapılması talebinin görüşülmesine başlandı. Beldemiz Küçükkuyu Gökçetepe Mahallesinde mahalle muhtarlığı binası bulunmamaktadır. Vatandaşlarımıza zamanında ve daha iyi hizmet verilmesi amaçlarıyla Kurtuluş Sokak ile Nisan Sokakların kesiştiği yerde Mustafa Kemal Parkının köşesine Belediyemiz tarafından ahşaptan, prefabrik, sökülür takılır tarzda bir adet muhtarlık binası yapılmasına meclisimizce oybirliği ile karar verildi.