“2021 YILI ÇALIŞMALARIMIZ”

0
133
FEN İŞLERİ EKİPLERİMİZCE ÇALIŞMALARIMIZ
2021 yılı içinde Belediyemiz imkânlarıyla yola terkinleri tamamlanmış, uygulaması biten imar yollarına 4.500 metre Kanalizasyon şebeke hattı bağlantıları yapılmış, yapılan güzergâhtaki meskenlerin sisteme bağlantıları tamamlanmıştır.
Alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarımıza ve alt yapı kazıları ile bozulan imar yollarının parke ve taş tamiratları için 25.000 m2 Beton Parke Taş döşemesi yapılmıştır.
Stabilize olan imar yollarına 525 Ton sıcak asfalt serimi yapılmıştır.
SENDİKA SÖZLEŞMEMİZİ İMZALADIK.
696 sayılı yasa kapsamında belediyemiz Kent A.Ş. de görev yapan personelimiz ile 2 yıl geçerli olan toplu sözleşmemizi imzaladık.
HEMŞEHRİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLMAYA DEVAM ETTİK.
Belediyemizce soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize yemek, erzak ve kömür dağıtımı personelimizce yapıldı.
UÇURTMA ŞENLİĞİ
Yaz sezonunda yapmış olduğumuz rengârenk uçurtmaların yer aldığı şenlikte Çocuklarımız ve aileleri güzel bir gün geçirdiler.
VETERİNER İŞLERİ BİRİMİ ÇALIŞMALARI
Veteriner İşleri Birimimiz 2021 yılı içerisinde beldemizde bulunan 1500 Kedi, 250 Köpeğin kısırlaştırma, küpeleme ve çipleme işlemini gerçekleştirmiş, 5000 yaralı sokak hayvanının bakım ve tedavisini yapmıştır. Ayrıca ekiplerimiz her zaman olduğu gibi besleme noktalarına da belirli periyotlarla mama ve su dağıtımı yapmıştır.
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE FİDE DAĞITIMI YAPILDI.
Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlendiğimiz program sonrasında çam fidesi dağıtımı yapıldı.
İLAÇLAMA ÇALIŞMALARIMIZ VE DERE TEMİZLİKLERİMİZ ARALIKSIZ SÜRDÜ.
Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından; beldemizde bulunan sulak alanlar ,rögarlar, mazgallar, ve kanallar başta olmak üzere birçok noktada ilaçlama çalışmaları yapıldı.Ayrıca beldemizde bulunan derelerin bakım ve temizlikleri ekiplerimizce tamamlandı.
BELDEMİZE 2 YENİ PARK KAZANDIRDIK.
Gökçetepe Mahallesi, Güneşli ve Zeytin Dalı Sokakları bölgesinde bulunan 1053 m2’lik belediyemize ait alana ve Mıhlı Mahallesi Süleyman Demirel Caddesinde bulunan alana çocuklarımız için 2 adet park kazandırdık.
YAYA VE ENGELLİ KÖPRÜSÜ TAMAMLANDI.
Ilıca deresi üzerine hemşehrilerimizin geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla Yaya ve Engelli köprüsünün yapımı tamamlandı.
PERSONELİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTUK.
Mesai öncesi belediyemizdeki birimlerde çalışan emekçi personelimle kahvaltı yaparak, fikir alışverişinde bulunduk.